RWE DENİZLİ ELEKTRİK SANTRALİ
Megalon Enerji Çağrı MerkeziDenizli ve çevresinin endüstriyel büyümesi ve yeniden yapılanmasında, ekonomik, güvenilir ve yüksek kaliteli elektrik enerjisi önemli bir rol oynamaktadır.

RWE & Turcas ortaklığında yürütülen proje kapsamında, Denizli'nin Kaklık Beldesi'nde net 775 MW üretim kapasiteli bir doğalgaz kombine çevrim santrali kurulmuş ve işletilmektedir. Santral çevreyle dost ve güvenli bir işletim sağlayarak, Denizli'nin ve bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. Enerji Santrali, güvenli enerji arzı sağlayarak, bölgedeki artan elektrik ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Verimlilik oranı %56 civarında olan bu ileri teknoloji ürünü doğalgaz kombine çevrim santrali, 3,5 milyon meskenin elektrik arzını karşılayabilecek kapasiteye sahip olmasının yanı sıra Türkiye’deki güvenli enerji arzına önemli bir katkıda bulunmaktadır ve Türkiye’deki toplam elektrik üretiminin % 2’sini karşılamaktadır. Santralin özellikle yaz aylarında bölgede artan elektrik ihtiyacına çözüm olması beklenmektedir.

Proje, Avrupa'nın önde gelen beş elektrik ve gaz şirketinden biri olan RWE ile Türkiye'nin deneyimli ve atılımcı petrol, petrokimya, gaz ve elektrik enerjisi şirketlerinden TURCAS ortaklığında gerçekleştirilmiştir. Ortaklık Türkiye enerji piyasasının gerekliliklerini yerine getirirken, projenin modern, yenilikçi ve çevreye duyarlı uluslararası standartlarda tasarlanmasını temin etmiştir.

Enerji santralinin bulunduğu alan Kaklık Beldesi’nin 2 km kuzeyinde, yörede kurulmakta olan organize sanayi bölgesinin doğusunda yer almaktadır.

Projenin Çevresel Etki Değerlendirme süreci tamamlanmış olup, Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan 'ÇED Olumlu' belgesi Kasım 2008'de alınmıştır. Buna ek olarak, proje ortakları uluslararası standartlarla uyumlu olarak bir Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) çalışması da gerçekleştirmiştirler. Bu konularla ilgili olarak "Proje Tanıtım Broşürü" ve "Halkın Katılımı ve Bilgilendirilmesi Planı" belgelerine ve proje hakkında genel bilgilere sayfanın en alt bölümünden ulaşılabilir.

s-instagram
s-twitter
s-facebook
Sosyal Medyada Megalon
Footler-Cizgi
Footer-Cizgi
Foot-Text-ust3
Foot-Text-ust2
Foot-Text-ust1
RWE ve Meglaon AŞ. iş birliğinde
sizde önemli bir yer sağlamak istiyorsanız,
hemen bayimiz olabilirsiniz ...
2008 ‘de Türkiye’de faaliyetlerine
başlayan RWE Elektrik Denizli’deki enerji santrali
ile sektörün önemli aktörlerinden ..
2014 yılında sektördeki açığı doldurmak,
pazarlamadaki başarısı ile sektöre yön vermek için
yola çıkan Megalon Enerji ...
RWE-Elektrik-Png
Bayilik-Talebi-Png
Megalon-Enerji-Png